A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara logója

Német bizonyítványt adó szakképzés

Tudásközpontunk támogatja hazai vállalatoknál a német rendszer követelményei alapján szakképzések megvalósítását.

Berufsbildung

Célunk a német szabványokhoz igazodó, magas színvonalat képviselő gyakorlatorientált szakképzés és vizsgáztatás szervezése. A minőségre vonatkozó szabványok betartását a német kamarai hálózattal (AHK és DIHK) történő egyeztetés biztosítja.

Projektbeszámolók

AUDI Hungaria Deutsche Schule Győr

2017-óta kínál az AUDI Hungaria Iskolaközpont Győr, egy „Kiváló külföldön működő német iskola” Győrben német mintájú duális szakképzést a Német Ipari és Kereskedelmi Kamara (DIHK) és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) együttműködésével.

A kétéves, ipari és kereskedelmi ügyintéző képzés során a tanulók egyedülálló módon itt szerezhetnek a német ipari és kereskedelmi vállalati ügyintéző szakmának megfelelő DIHK-DUIHK bizonyítványt is. Lehetőség van a Németországi Kultuszminiszteri Konferencia angol nyelvvizsgája mellett a magyar bizonyítvány megszerzésére is. A szakképzés gyakorlati végrehajtása a külföldön megvalósuló német duális szakképzésre vonatkozó minőségi előírásoknak megfelelően történik, amit a DIHK-DUIHK tanúsít.

A szakképzés kétéves időtartama során a vállalati gyakorlat és az elmélet folyamatos összekapcsolása révén életszerű, piacképes, naprakész tudást ad.

Az AUDI Hungaria Iskolaközpont Győr a képzés gyakorlati részében Magyarországon működő nemzetközi partnervállalatokkal dolgozik együtt (például: Audi Hungaria, BOS, Rudolph Logisztika, Rehau, KACO).

A képzés egységes és világszerte összehasonlítható minőségbeli színvonaláról és a vizsgáztatásról a DUIHK Tudásközpontja gondoskodik.

2024-ban immár hatodik alkalommal került sor a szigorú szabályoknak megfelelő tanúsítványok átadására. Az eredmények bizonyítják a képzés magas színvonalát, valamint az átlátható és megbízható minőségbiztosítást.

2024-ban indul az új évfolyam. Amennyiben tanuló szeretne lenni és pályázni kíván a képzésre, itt talál részletes információkat:

További információk

Körber Hungária Gépgyártó Kft.

A Német-Magyar Tudásközpont szervezésében 2021. szeptemberében ipari művezető képzés indult a Körber Hungária Gépgyártó Kft. termelésirányító csoportvezetői részére a németországi ’Industriemeister’ szakirányú képzés alapján. Magyarországon egyedülállóan a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara és Tudásközpontja rendelkezik az ipari művezető képzés licencével, amelynek célja a vezetői készségek továbbfejlesztése, a jogtudatos, valamint költségtudatos szemlélet elmélyítése. A Körber Hungária 30 munkatársa, két csoportban vett részt a 14 hónapos, tréningelemekkel bővített képzésen. A képzés sikeres elvégzést követően kétnyelvű oklevelet kaptak.

 

A Termelésirányító talent program keretében szervezett ipari művezető képzésen a kinevezésre váró termelésirányító csoportvezetők vesznek részt. A program 2022. szeptemberében kezdődött.

Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.

Német mintájú ipari művezető képzés a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-nél

 

A Német-Magyar Tudásközpont és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara által kifejlesztett képzés célja a művezetők (tovább)képzése a németországi fémipari mester (Industriemeister Metall) szakirányú képzés és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. vállalatspecifikus igényei alapján. A gyár munkatársai a kurzus sikeres elvégzését követően kétnyelvű tanúsítványt vehetnek át.

Vállalati gyakorlati oktatók képzése

A duális szakmai képzésben a gyakorlati oktatók kulcsfontosságú szerepet töltenek be a vállalkozások szakmailag képzett és megfelelő kompetenciákkal rendelkező munkaerő utánpótlásának biztosításában.

 

A képzés során áttekintjük a szakoktatók feladatait a szakképzés tervezésétől annak befejezéséig, a hazai és a német előírások és gyakorlatok szempontjából egyaránt. Résztvevőink gyakorlati példákon, megoldandó feladatokon keresztül sajátíthatják el a napi munkájuk elvégzéséhez szükséges szervezési, pedagógiai, módszertani kompetenciákat és végül, de nem utolsó sorban gyümölcsöző kapcsolatokat építhetnek a képzés többi résztvevőjével.

DUIHK Szakképzési Bizottság

A DUIHK a Németországban előírt intézményes keretfeltételeknek megfelelően Magyarországon is létrehozott egy Szakképzési Bizottságot, amelyben tagvállalatok, a szakképzésért felelős minisztérium, a magyar kamarai szervezet, szakképző intézmények, valamint a Tudásközpont képviselői közösen vitatják meg a szakképzést érintő kérdéseket és cserélnek tapasztalatot.

 

A 2014 májusában alakult Szakképzési Bizottság évente kétszer ülésezik. A testület a szak- és felnőttképzés jogszabályi keretfeltételeivel, a témához kapcsolódó projektek tapasztalataival, illetve gyakorlati intézkedésekkel foglalkozik.

Kontaktszemély