A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara logója

A DUIHK Szakképzési Díja

A Szakképzési Díj 2013 óta azon kiemelkedő projekteket és kezdeményezéseket méltatja, melyek jelentős mértékben és példaértékű módon segítik elő a gyakorlatorientált szakképzést Magyarországon. A Díj célja, hogy ösztönözze a magyarországi szakképzési rendszer fejlesztését.

BBP2025

A Szakképzési Díjat a DUIHK 2013-ban alapította. Célja, hogy a versenyen való részvétel valamint a benyújtott pályázatok népszerűsítése révén emelje a gyakorlatorientált, korszerű ismereteket nyújtó szakképzés társadalmi megbecsülését és szakmai színvonalát Magyarországon.

A Díjra bárki pályázhat, aki aktívan tevékenykedik a hazai szakképzésben, legyen az vállalat, iskola, kamara vagy akár egyéni vállalkozó – függetlenül attól, hogy a DUIHK tagja-e a pályázó.

A Díj kiegészíti a Kamara szakképzéssel kapcsolatos aktív, sokoldalú tevékenységét, melynek során támaszkodik nemcsak a mintegy 900 tagvállalat közreműködésére, hanem a németországi kamarai hálózat sok évtizedes tapasztalataira is.

A Szakképzési Díj szakmai támogatói a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Szövetsége.

A díjazottakat hét független, a szakképzés területén tevékenykedő szakemberekből álló szakmai zsűri választja ki.

Beszámoló:

  • 2025-03-27_BBP013 Esemény

    Kiemelkedő projekteket tüntettek ki a DUIHK Szakképzési Díjával

    A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) március 27-én immáron tizen-egyedik alkalommal Szakképzési Díjjal méltatott a hazai szakképzésben megvalósított kezdeményezéseket. A rekordszámú 65 pályázóból a bíráló bizottság három kategóriában 5-5 díjra jelöltet választott ki, akik közül került ki a három győztes és egy különdíjas.

Kontaktszemély